32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Деветмина загинати при пад на мал авион во Шведска

Најчитани вести

Девет лица загинаа при пад на авион кој превезувал падобранци во градот Умео, во северниот дел на Шведска, соопштија шведските власти.

Портпаролот на шведската полиција, Педер Џонсон изјави дека авионот се урнал на остров во близина на Умео, кратко по полетувањето.

Тој рече дека причината за несреќата не е позната.

Од главната регионална Универзитетска болница потврдија дека при падот на авионот нема преживеани и дека за несреќата се известени семејствата на загинатите.

Засега не се познати имињата и националноста на жртвите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com