26.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Деби на Балотели со пораз, Јуве нагости ја совлада Бреша со 2-1 во Серија А

Најчитани вести

Повремениот италијански репрезентативец, Марио Балотели синоќа дебитираше за Бреша, но немаше причини за задоволство, бидејќи неговиот нов тим загуби од Јувентус со 2:1.

Гостите од Торино на овој дуел настапија без Кристијано Роналдо.

Головите за шампионот ги постигнаа Џон Чанселор (автогол) и Миралем Пјаниќ, додека за Бреша погоди Алфредо Донарума.

По пет натпревари во Серија А, Јувентус има 13 бода и е прв на табелата, додека Бреша има шест бода на 12. позиција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com