14.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Двојно убиство и самоубиство во Србија, жртва е и полицаец (ВИДЕО)

Најчитани вести

Полицаец од полициската управа во Заечар И. Ѓ. (28) е убиен синоќа на службена должност кога во него од огнено оружје пукал Д.З, соопшти МВР на Србија.

Д.З испукал два куршуми кон полициските службеници, кои постапиле по пријавите на граѓани дека во зградата на улицата „7 Септември“ се слушнале истрели, по што бил погоден полицаец, кој починал од повредите во ЗЦ Зајечар.

Непосредно пред пристигнувањето на патролата Д.З пукал во својата пријателка В.Ѓ. (62).

По истрелот, напаѓачот се забарикадирал на таванот и неколку часа подоцна се самоубил.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com