17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022

Двојно убиство во Топанско Поле: Жртвите изрешетени со автоматска пушка

Најчитани вести

Две лица се убиени во пукотниците кои утринава се случиле во скопската населба Топанско Поле.

Според првичните информации, до инцидентот дошло околу 3 часот утринава кога напаѓачите излегле од возило и со пиштол и автоматска пушка од типот „калашњиков“ отвориле оган кон две лица во паркирано возило.

Како што пренесува „А1он“, засега не се познати причините и мотивот за убиството, а идентитетот на напаѓачите исто така не е познат и најверојатно се во бегство.

Набрзо после убиството, на лице место пристигнал и обвинител, а се очекува Министерството за внатрешни работи да открие повеќе информации во текот на денешниот ден.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com