18.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

ДВОЈНОТО дрво во Италија е вистинска мистерија: Погледнете како изгледа ова ЧУДО на природата што го збунува локалното население!

Најчитани вести

Во Италија, помеѓу населбите Грана и Казорко, има чудо на природата – двојно дрво! Тоа е цреша што растеше на црницата.

Жителите комбинацијата ја нарекуваат „Bialbero de Kazorco“, што во превод значи „двоструко дрво Казорза“ или уште подобро – двојно дрво!

Дрвото се состои од стебло на цреша, која расте на стебло на црница.

Локалните жители веруваат дека птиците може да испуштиле семе од цреша летото врз дрвото црница, а потоа пораснала цреша што ги пуштила своите корени низ стеблото на црницата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com