Home Спорт Две победи на Лина Ѓорческа

Две победи на Лина Ѓорческа

by Журнал.мк

Македонската најдобра тенисерка Лина Ѓорческа обезбеди пласман во третото коло на турнирот во Словенија (Оточец). Ѓорческа немаше проблеми и за еден час игра ја совлада словенечката тенисерка Пиа Ловриќ со 2:0 во сетови. Во двата сета македонската тенисерка беше подобра со по 6:4.

Ѓорческа во последниот период игра во добра форма, а доказ за тоа е и последниот напредок на ВТА листата за осум позиции, сега се наоѓа на 252. место.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More