3.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Две малолетни лица тешко повредени во сообраќајка

Најчитани вести

Две малолетни лица од с.Агларци, општина Новаци, се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа помеѓу мопед и мотоцикл.

„ На 7.6.2021 во 19:50 часот во СВР Битола било пријавено дека во с.Г.Агларци, општина Новаци, се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед ‘ванге-50’ со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетник од с.Г.Агларци и мотоцикл ‘шинрај-150’ без регистарски ознаки, управувано од малолетник од с.Г.Агларци. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачот на мопедот и малолетна сопатничка од мотоциклот ‘шинрај-150’, а со телесни повреди се здобил возачот на мотоциклот, констатирани во Клиничка болница Битола“, соопшти МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести