Home » Две лица ја ограбиле поштата во Мала Речица

Две лица ја ограбиле поштата во Мала Речица

by Журнал.мк

Две лица денеска ограбиле пошта во тетовско.

Вооружен грабеж имало претпладнево во експозитура на „АД Пошта“ во тетовска Мала Речица, соопшти полицијата.

„Денеска околу 10.15 часот во СВР Тетово, вработен во „Пошта на Северна Македонијa” пријавил дека во експозитура во тетовска Мала Речица две лица со закана со оружје одзеле пари. Увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово“, информираше полицијата.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот. Изминативе години имаше случаи на грабежи во поштите во Битола, Охрид, во околината на Скопје.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More