5.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Две лица фатени на дело при кражба на „БМВ” во Скопје

Најчитани вести

На улицата „Народни херои“ со улицата „Михаил Чаков“, вчера околу 04.00 часот од полициски службеници се лишени од слобода 25-годишниот В.Н. и 37-годишниот А.М. и двајцата од Скопје, бидејќи се фатени при вршење на кривично дело тешка кражба од патничко возило „БМВ“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на 30-годишниот П.А., соопштија од МВР.

Лицата се приведени и задржани во полициска станица за понатамошна постапка, за случајот е известен Јавен обвинител и по комплетно документирање против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави, информираат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com