14.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Две лица утрово се убиени во Хрватска

Најчитани вести

Во Плоче, Хрватска, убиени се две лица, од кои едно наводно малолетно. Убиецот е уапсен.

Утрово околу осум часот во Плоче, хрватска се слушнало пукање, а локалне портал дознава дека убиени се две лица, а полицијата ги блокирала влезовите во градот, додека го бараат убиецот.

„Дубровнички дневник“ пак јавува дека напаѓачот е уапсен во Опузен.

Наводно, убиени се маж и малолетник и тоа на различни локации.

Портпаролката на полицијата потврди дека напаѓачот е уапсен.

„Полицијата на подраќјето на Опузен пронајде ливе кое се доведува во врска со овие настани. Се работи за маж кој е уапсен, а се наоѓа вополициски простории“, вели таа.

Полицијата соопшти дека се најдени две мртви тела и дека едно лице е уапсено.

„По примени повеќе дојави од граѓани, полицијата утрово околу 8 часот на две различни локации цо градот Плоче, пронајде две мртви тела на машки лица за кои се знае дека починале од насилна смрт“, соопшти полицијата.

Се врши увид на местото, каде пристигнат е и јавен обвинител.

Мажот е уапсен на бензинска во опузен, кој е оддалечен 15 км од Плоче.

Сведоци велат дека слушнале пукање и некој како вика: „Фрли ја пушката!“.

Локални медиуми јавуваат дека мажот пукал со калашников, на одлагалиште за отпад, пред станица за технички преглед.

Тој излегол од автомобил и пукал. Вториот маж е убиен во друга населба.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com