27.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Две лица уапсени поради незаконски влез во земјава

Најчитани вести

26-годишно лице од Авганистан и 29-годишен маж од Куба вчера биле уапсeни поради незаконски влез во земјава.

Вчера попладне во хотел во Стар Дојран од слобода бил лишен Ј.И.(26) од Авганистан поради незаконски влез во земјава. Тој бил предаден на полициски службеници од Полициска станица Гевгелија за понатамошна постапка.

Нешто подоца и во Битола од слобода било лишено лицето Р.Б.Ј.(29) од Куба поради незаконско преминување на државната граница и незаконски престој во Р.С.Македонија. Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Битола за понатамошна постапка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com