Home » Две лица со тешки повреди по судар на два автобуса во Прилеп, повеќемина полесно повредени

Две лица со тешки повреди по судар на два автобуса во Прилеп, повеќемина полесно повредени

by Журнал.мк

Две лица се тешко повредени и уште неколкумина завршиле со лесни повреди утрово во Прилеп по судар на два автобуса. Очевидци јавуваат дека едниот автобус бил празен, а другиот бил застанат на автобуска постојка и во него се качувале патници. Празниот автобус, според очевидците, удрил во автобусот кој бил застанат на постојката оти му се слошило на возачот.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Од МВР потврдија дека утрово имало сообраќајка меѓу два автобуса кои превезуваат работници.

„Денеска околу 05.45 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека во населба Точила, кај црква Св. Петка, се случила сообраќајна несреќа помеѓу два автобуса, превозници на работници од фирми, од кои едниот празен, а другиот бил со патници. Според првичните информации, во несреќата две лица се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Прилеп, а други патници се здобиле со повреди, но се уште нема потврда за карактер на повреди. Ова се првични неофицијални информации. Увидот е во тек“, велат од МВР.

Автобусот во кој биле повредените ја превезувал работници во текстилна фабрика.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More