-0.2 C
Skopje
Wednesday, January 26, 2022

Две лица загинаа по пад на мал авион во близина на грчкиот остров Самос

Најчитани вести

Безживотни тела на две лица биле принајдени и извлечени од грчката крајбрежна служба по падот на мал авион од типот „Цесна 172“ во морскиот дел во близина на грчкиот остров Самос.

Според првичните информации од Грција станува збор за приватен израелски авион, кој полетал од Израел, а над островот му се загубила трагата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com