Home » Две жртви во неколку напади на познат синџир продавници во Калифорнија

Две жртви во неколку напади на познат синџир продавници во Калифорнија

by Журнал.мк

Две лица загинаа, а тројца се ранети во грабежи на шест продавници на американскиот ланец „7-Eleven“ (7-11) во Јужна Калифорнија.

Локалните власти соопштија дека трагаат по еден напаѓач. Нападите беа извршени во период од околу пет часа на 11 јули (7-11), денот кога националниот бренд ја слави својата годишнина.

Вчера беше 95-годишнината на брендот и продавниците нудеа бесплатни пијалаци. Во тек е истрага за нападите во Онтарио, Апланд, Риверсајд, Санта Ана, Бреа и Ла Хабра.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More