30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Две деца застрелани во САД додека си играле во снегот

Најчитани вести

Две деца беа убиени во неделата пред дом во Минеаполис, а според непотврдени информации, можно е осомничениот маж да држи некого како заложник.

Засега не е познато на која возраст биле момчињата, но полицискиот портпарол Џон Елдер рече дека тие сè уште не биле тинејџери.

Според него, момчињата веројатно играле во снегот пред куќата кога, нешто по 10 часот по локално време, напаѓачот пукал кон нив.

Елдер изјави дека полицијата верува оти има повеќе луѓе во куќата и дека се чини оти станува збор за заложничка ситуација.

Тој додаде дека полицајците кои ги пронашле телата на момчињата слушнале истрели во близина, пренесува АП.

Порталот „МПР њуз“ известува дека преговарачи пристигнале на местото на настанот, но дека досега никој од куќата не се огласил.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com