6.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021

Две групи мигранти се тепале во липковско Ваксинце, двајца повредени

Најчитани вести

Две групи мигранти физички се пресметувале на плоштадот во липковско Ваксинце, двајца од Пакистан биле повредени и се задржани на лекување, информираше денеска полицијата.

Вчера во 14:30 часот во полициското одделение Матејче, Х.И. од село Ваксинце, општина Липково, пријавил дека во близина на поштата во селото бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две групи мигранти.

-Полициски службеници излегле на местото и затекнале две лица со повреди од остар и тврд предмет, кои немале документи за идентификација и се претставиле дека се М.А.(18) и М.А.(22), двајцата од Пакистан. Тие биле пренесени во болницата во Куманово каде им биле констатирани тешки телесни повреди и биле задржани на лекување, соопшти СВР Куманово.

За настанот бил запознаен јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com