-8.2 C
Skopje
Wednesday, February 8, 2023

Две Британки повредени во напад од крокодил, едната е во кома

Најчитани вести

Две Британки се повредени во напад од крокодил во лагуна на брегот на Мексико, објави локалната служба за цивилна одбрана.

Според АП, тие пливале во лагуната Манијалтепек кога се случил нападот.

Еден од повредените туристки беше оперирана и е во кома.

Мексиканските власти не го соопштија идентитетот на повредените Британки.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести