31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Две бомби пронајдени и извадени од плитко на плажа кај Сплит

Најчитани вести

Бомбите се извадени од морето околу 20 часот и 15 минути од припадници на специјалната полиција и се предадени на полициските деминери за понатамошна обработка, односно уништување, пренесува Хина.

Околу 15 часот полицијата добила дојава од граѓани дека забележале две бомби во морето во непосредна близина на крајбрежјето на градската плажа Жњан, информираат медиумите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com