14.8 C
Skopje
Wednesday, September 22, 2021

Два послаби земјотреси во Драч, жителите во паника

Најчитани вести

Два послаби земјотреси со јачина од 3,2 и 3,5 степени ја стресоа рано утрово областа околу Драч во Албанија, објавено е на веб-страницата на Евро-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Првиот земјотрес со јачина од 3,2 степени е регистриран околу 4 часот наутро, додека вториот со јачина од 3,5 степени е регистриран половина час подоцна на длабочина од 15 метри, а епицентрите на двата земјотреса биле во морето, на околу 20 километри од Драч, соопштуваат службите во Албанија.

Според локалните медиуми, иако земјотресите не биле силни, тие ги вознемириле жителите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com