23.8 C
Skopje
Friday, June 25, 2021

Два нови земјотреси на Јадранот

Најчитани вести

Утринава на Јадранот се регистрирани два нови земјотреси, од кои првиот со јачина од 3,1 степен се случил околу пет часот.

Епицентарот бил на 65 километри северозападно од Виеште во Италија.

Вториот бил во 7,51 часот, со јачина од 3,2 степени, со епицентар на 48 километри југоисточно од Вис и 100 километри јужно од Сплит, проценува ЕМСЦ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести