17.3 C
Skopje
Wednesday, May 12, 2021

Два напада во Аден, најмалку тројца загинати и повеќе од 20 ранети

Најчитани вести

Најмалку три полицајци загинаа и 20 се ранети откако бомбаш самоубиец влета со автомобил во полициска станица во Аден во Јемен.

Меѓу повредените се и тројца цивили.

Аден е седиште на јеменската меѓународно призната влада која во судирите со бунтовниците Хути ја контролира Сана и поголем дел од северен Јемен. Експлозијата се случила и во време на воена парада во Аден. Одговорност за нападот презедоа Хутите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести