21.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Два ексклузивни концерта на Масимо Савиќ во Скопје

Најчитани вести

По три години пауза, хрватската поп-ѕвезда, Масимо Савиќ, ќе одржи два ексклузивни концерта во Македонската филхармонија во Скопје, на 3 и 4 февруари. Овојпат Масимо ќе биде придружуван од неговиот бенд, а пред публиката ќе се претстави со своите најголеми хитови: „Додирни ме случајно“, „Странац у ночи“, „Да могу“, „Остани ту“, „Кладим се на нас“ и многу други песни кои ја одбележаа неговата 30-годишна музичка кариера.

Масимо, претходно, пред две години, одржа концерт на Антички во Охрид.

Влезниците за концертите на Савиќ ќе бидат пуштени во продажба утре (18 декември), по цена од 1.500 денари и ограничена количина ВИП влезници по цена од 2.000 денари. Истите ќе бидат достапни за купување во Avalon Music & Ticket store во ГТЦ, продажната мрежа на Авалон низ земјава и онлајн на avalon.mk.

Текстот Два ексклузивни концерта на Масимо Савиќ во Скопје е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com