29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Двајца тинејџери повредени во сообраќајка на патот Велес-Чашка

Најчитани вести

Велес, 2 септември- Две лица се повредени во сообраќајката што денеска во 11:30 часот се случи меѓу патничко возило и моторцикл на регионалниот пат Велес-Чашка, на излезот од Велес.

Повредените на возраст од 17 и 18 години кои биле на моторциклот со возило на Итната медицинска помош се пренесени во Општата болница во Велес.

Од Службата за итна медицинска помош информираат дека двете лица биле во свесна состојба и оти итно се пренесени на Хируршкото одделение во Општата болница во Велес.

На местото на несреќата се врши увид од страна на надлежните органи. 

– Поради сообраќајната несреќа и увидот кој е во тек, екипи на СВР Велес вршат наизменично припуштање на возилата од двете страни, изјави Димитар Каракулев од СВР Велес.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com