14.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Двајца скопјани бесправно граделе кај езерото Шпиље

Најчитани вести

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против А.Ќ.(49) и Ј.А.(55), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „узурпација на недвижности” и „бесправна градба”. Пријавените, на различни катарстарски парцели кај месноста „Манастирец”, во близина на езерото Шпиље, општина Центар Жупа, на државно земјиште, без одобрение за градба изградиле објект.

Притоа, А.Ќ. се стекнал со противправна материјална корист од 69.300 денари, додека Ј.А. со противправна имотна корист од 37.431.денари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com