32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Двајца работници паднале од високо, едниот е тешко повреден

Најчитани вести

Скопје, 20 август- Повредени двајца работници во Скопје. Имено, вчера во клиниката „Мајка Тереза“ биле донесени лицата Б.С.(34) од Свети Николе и А.В.(31) од Скопје, двајцата вработени во фирма во Скопје, кои се здобиле со повреди од пад од висина.

Полицијата соопштува дека кај едниот од работниците биле констатирани тешки телесни повреди.

За настанот бил известен и трудов инспектор. Засега не се соопштува каде се повредиле работниците и во која фирма работат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com