Home » Двајца преживеани и двајца загинати по падот на хеликоптерот во близина на грчкиот остров Самос

Двајца преживеани и двајца загинати по падот на хеликоптерот во близина на грчкиот остров Самос

by Журнал.мк

Членови на екипажот се двајца романски државјани, еден државјанин на Молдавија и еден Грк, а несреќата ја преживеале едниот Романец и Молдавецот, додека пак животот го загубиле Гркот и вториот Романец.

Во спасувачката акција учествуваа бродови на крајбрежната служба, два хеликоптера, волонтери и приватни рибарски чамци..

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More