3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

Двајца полицајци меѓу настраданите во несреќата во Бугарија

Најчитани вести

Алсат од извори во полицијата ексклузивно дознава дека меѓу 44-те жртви во трагичната несреќа во Бугарија има и двајца полицајци. Според информациите од членовите на семејството, станува збор за Енис Раманоски, заменик командир на полицијата во Дебар и Саде Мустафоски, полициски службеник на граничниот премин „Блат“ со Република Албанија.

Членовите на семејството објавија фотографии на социјалните мрежи со кои потврдуваат дека меѓу жртвите во трагедијата на 23 ноември се и Мустафоски и Раманоски. Информацијата ја потврдија и полициски извори, кои додадоа дека треба да се очекува вештачењето на бугарските власти за официјална потврда.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com