13.8 C
Skopje
Sunday, September 19, 2021

Двајца повредени и оштетен електричен столб при судир на две возила во Тетово

Најчитани вести

Тетово, 19 август- Две лица се повредени во сообраќајна незгода на булеварот „Видое Смилевски-Бато” во Тетово, а оштетен бил и метален електричен столб. Според информациите на СВР Тетово незгодата се случила утрово.

– Во сообраќајката учествувале товарно моторно возило „Форд фиеста” со тетовски регистарски таблици, управувано од 31-годишниот Р.В. од тетовска Мала Речица и патничко возило „опел астра”, исто така, со тетовски таблици, што го управувал 58-годишниот тетовец М.Р. Двајцата повредени возачи пренесени се во тетовската клиничка болница за укажување на лекарска помош, изјави портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com