31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Двајца насилници силувале малолетничка, а чинот го снимиле со мобилен

Најчитани вести

Двајца насилници од струмичко се осомничени за силување, подведување и за производство и дистрибуција на детска порнографија.

СВР -Струмица поднесе кривична пријава против лице на возраст од 28 години од село Баница, струмичко, поради на сомнение за сторено кривично дело подведување и овозможување полови дејствија и против 24 годишен струмичанец поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела подведување и овозможување полови дејствија и производство и дистрибуција на детска порнографија

Насилникот во текот на летото 2019 добил понуда од струмичанецот да му овозможи средба со малолетничка во напуштен локал во трговски центар, каде што се случил злосторничкиот чин. Не било доволно што малолетничката била сулувана , струмичанецот озгора го снимал настанот со мобилен телефон

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com