13.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Двајца косовски државјани уапсени за незаконски влез во земјава

Најчитани вести

Тетово, 18 ноември– На 17.11.2019 во 19.15 часот во атар на с.Јажинце, тетовско, полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор Рогачево ги лишиле од слобода С.М.(28) и С.В.(21), двајцата од Р.Косово, кои незаконски ја преминале државната граница помеѓу Р.Косово и Р.С.Македонија.

Тие биле предадени на Отсекот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија за натамошна постапка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com