-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Двајца загинати по пад на мал авион во Грција

Најчитани вести

Две лица загинаа откако претпладнево се урна мал авион во селото Хариа, во близина на Пиргос во западниот дел на грчкиот полуостров Пелопонез, јави дописничката на МИА од Атина.

Причините за падот се сè уште непознати, а според дел од грчките медиуми станува збор за авион за обука.

На местото на несреќата првично пристигнало локалното население, а потоа, како што соопштија од противпожарната служба на Грција, и 14 пожарникари со шест возила, кои ги лоцирале остатоците од авионот и ги извлекле безживотните тела на двајцата патници.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести