21.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Двајца возачи повредени во сообраќајка во Штип

Најчитани вести

Синоќа во 21,40 часот било пријавено дека во Штип на ул.„Вељко Влаховиќ“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „сеат ибица“ управувано од Д.Ѓ.(22) од Штип и „фолксваген пасат“ управуван од Р.З.(34) од Штип.

Во незгодата двајцата возачи се здобиле со повреди и се пренесени во Клиничката болница Штип. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Штип.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com