26.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Дваесет загинати и над 50 ранети во напад врз канцеларии на политичка партија во Кабул

Најчитани вести

Дваесет луѓе загинаа и над 50 се ранети во напад врз канцеларии на политичка партија на кандидатот за потпретседател на Авганистан, Амрула Салех.

Нападот почна со експлозија синоќа по што три лица упаднаа во зградата. Силите за безбедност успеаја да го извадата оттаму Салех кој е ранет.

Салех е поранешен шеф на разузнавањето на Авганистан.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com