2.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

ДА СЕ ВЕНЧА ИЛИ НЕ? Прашање кое се врти по мислите на Џенифер Лопез

Најчитани вести

Еден од најпознатите светски парови во моментот, 51-годишната латино дива Џенифер Лопез и шестгодишниот поранешен бејзбол играч Алекс Родригез ја раскинаа својата двегодишна свршувачка пред еден месец. Веста одекна кај медиумите ширум светот, а како што откри неименуван извор близок до парот во тоа време, целиот раскин е сè уште јасно свеж. Набргу потоа, тие исто така се појавија да го потврдат раскинувањето на свршувачката, но не и врската. Како што истакнаа во тоа време, тие се подготвени да работат на врската.

Во меѓувреме, многу се пишуваше за нивните несогласувања, а во последно време се сомневаше дека парот сепак ќе раскине. Сега ова е побиено од анонимен извор за Hollywood Life. ‘Тие ги средуваат работите, но целосно ја вратија својата врска на стариот начин. Ќе останат заедно, даваат се од себе да решат сè’, изјави извор за Џенифер и А-Род. Тој посочи дека овие месеци не биле лесни и дека патот до совршенството е тежок, но дека тие се посветени.

Останува уште многу да се направи, но Џенифер јасно стави до знаење дека не сака да го изгуби Алекс

‘Нивните животи се толку испреплетени, и деловни и приватни, што навистина им се исплати да инвестираат во ова и да го постигнат она што го сакаат, со тоа што ќе останат во врска. Тие навистина ги сакаат своите деца и се едно големо семејство, кое инаку е тешко да се најде. И двајцата го разбираат тоа. Има уште многу да се направи, но Џенифер јасно стави до знаење дека не сака да го изгуби Алекс ’, истакнува изворот.

Да потсетиме, наскоро по раскинувањето на свршувачката, Џенифер отпатува во Доминиканската Република за нов проект на кој работи. ‘Тие прават се што можат за да ја стават врската во првите редови на нивните животи. Алекс беше во Доминиканската Република викендот пред минатиот и сега е повторно да помине уште неколку дена со Џенифер “, изјави неименуван извор за„ People“во тоа време. Родригез, познат и како А-Род, се очекува да се врати во својот дом во Мајами пред Major League Baseball да ја започне сезоната на почетокот на април.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com