22.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Да се вакцинираат попишувачите, предлага Трајанов

Најчитани вести

Претседател на Демократскиот сојуз, Пaвле Трајанов, предлага попишувачите на претстојниот попис на населението, задолжително да се вакцинираат, со што ќе се заштитат себеси, но и другите при посетата на домаќинствата.

Трајанов, во гостување на ТВ24 предложи и во подготовката на методолигијата за попис, да се вклучат експерти од сите партии, со што може да се обезбеди поддршка на пописот од сите политички партии.

Тој очекува со пописот да бидат опфатени сите државјани, но и прецизно да се утврди бројот на тие што живеат во Македонија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com