0.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Даштевски: На локалните избори личните податоци на граѓаните ќе бида безбедни

Најчитани вести

Во моментов се печатат ливчињата. На овие избори сите ливчиња се различни.Секоја општина има различни градоначалници и советнички листи.Во различни оптштини има различни настапи на партии, мора да се внимава да не се направи грешка, вели првиот човек на ДИК, Александар Даштевски во своето гостување во „Студио 10“.

Првиот човек на ДИК, уверува дека личните податоци на граѓаните се безбедни бидејќи се криптирани и можат да се прочитаат само со отпечаток на прст и лични документи.

Даштевски објасни дека се ангажирани и двајца нови подизведувачи околу безбедноста на софтверот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com