-0.2 C
Skopje
Sunday, December 5, 2021

Дачиќ тврди дека на Вучиќ му се заканува „обединет одговор“ од српската и црногорската мафија

Најчитани вести

На претседателот на Србија, Александар Вучиќ, му се заканува „обединет одговор“ од црногорската и српската мафија затоа што се бори против организираниот криминал. Со такво тврдење денеска се огласи претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ во изјава за локални медиуми.

– Во услови кога Србија удира во мафијата и криминалот, логично е одговорот да биде обединет, изјави Дачиќ за ТВ Пинк.

Коментирајќи ги наводите на провладините таблоиди дека руските тајни служби го предупредиле претседателот на Србија за атентат, Дачиќ рече дека такво нешто не е изненадувачки затоа што на Вучиќ му се закануваа и луѓе што ги создал политички и кои добиле важни позиции во јавноста администрација.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com