Home » Дафина Зеќири со настап во Тетово

Дафина Зеќири со настап во Тетово

by Журнал.мк

Спектакуларната Дафина Зеќири со приватен концерт на 23 јули во Тетово.

Познатата косовска ѕвезда, миленичка на албанската публика, веќе долги години ги освојува срцата на сите љубители на музиката со своите песни и извонредни сценски настапи. За нејзината успешна музичка кариера зборуваат бројните награди кои таа ги има добиено во изминатите неколку години, вклучувајќи прва награда на PolifestFestival, номинацијата за BOOM наградата и награда од публиката за истата, како и наградата за Најдобар RNB хит на TopFest 6.

Зеќири во својата кариера има испеано голем број хитови во соработка со многу други музички ѕвезди меѓу кои Blero& F-Kay,Capital T & 2po2, а во музичкото видео за нејзиниот хит FourSeason се појавува и мароканско-американскиот рапер FrenchMontana. Нејзината музичка кариера е во подем, а „миленичка на публиката“ е вистинскиот начин да се опише Дафина.

This image has an empty alt attribute; its file name is dafina-zekiri-1.jpeg

На 23 јули, со почеток во 21:00 часот, присутните ќе имаат шанса да ја слушнат Дафина Зеќири на приватен концерт на големото отворање на новото омилено место во градот – StarCasino Play4Win.

Концертот на Дафина ќе го назначи отворањето на најлуксузното место во градот, местото каде играат победниците, местото каде услугата, луксузот и приватноста се на прво место – домот на победниците.

Регистрирајте се во StarCasino Play4Win и добијте покана за спектакуларниот настан со приватниот концерт на Дафина Зеќири и уживајте во шоуто.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More