17.8 C
Skopje
Monday, October 3, 2022

Даути: АА не ја подржува иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за блокада на Собранието

Најчитани вести

Алијанса за Албанците не ја поддржува најавената иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ за блокада на работата на Собранието. Ова го изјавила кординаторката на пратеничката група на оваа партија, Илире Даути. Според неа, право на секој политички субјект е да гради своја стратегија на дејствување.

– Право на секој политички субјект е да гради своја стратегија за политичко дејствување. Во оваа насока сигурно дејствувал и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. И Алијансата за Албанците има свое право да гради своја стратегија за политичко дејствување. АА не ја поддржува иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за блокада на работата на Собранието, изјави Даути

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com