Home » Даути: АА не ја подржува иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за блокада на Собранието

Даути: АА не ја подржува иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за блокада на Собранието

by Журнал.мк

Алијанса за Албанците не ја поддржува најавената иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ за блокада на работата на Собранието. Ова го изјавила кординаторката на пратеничката група на оваа партија, Илире Даути. Според неа, право на секој политички субјект е да гради своја стратегија на дејствување.

– Право на секој политички субјект е да гради своја стратегија за политичко дејствување. Во оваа насока сигурно дејствувал и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. И Алијансата за Албанците има свое право да гради своја стратегија за политичко дејствување. АА не ја поддржува иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за блокада на работата на Собранието, изјави Даути

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More