-2.2 C
Skopje
Sunday, February 5, 2023

Дарко Глишиќ си заминува од Докса после само шест месеци

Најчитани вести

После само шест месеци македонскиот интернационалец, Дарко Глишиќ ја напушта Докса.

Глишиќ замина на кипар во зимскиот преоден рок и во Докса ја делеше соблекувалната со репрезентативниот голман Дамјан Шишковски и Душко Трајчевски.

Сега како слободен играч 29 годишниот лев бек ќе побара нов ангажман. Претходно во кариерата Глишиќ го носеше дресот на Вардар, Скопје, Напредок, Тетекс и Шкупи.

Треба да се спомене и дека Глишиќ има забележано два настапи за македонската репрезентација.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести