-2.2 C
Skopje
Sunday, February 5, 2023

Данскиот селектор емотивен: Кристијан беше со мене цело време

Најчитани вести

Данскиот селектор Каспер Хјулманд му оддаде емотивна почест на Кристијан Ериксен по вчерашната 4:1 победа над Русија со која обезбедија место во осминафиналето на ЕУРО 2020.

Данците беа без Ериксен, кој го шокираше фудбалскиот свет со колабирањето на првиот меч против Финска, добивајќи срцев напад. Хјулманд откри дека носел посебен прстен на мечот со Русија во чест на Ериксен.

„Никогаш не сум носел накит во мојот живот, ова е првпат. На прстенот има мало фудбалче и Кристијан кој сега беше со мене. Размислував многу за него, бидејќи како што кажав и претходно, тој е срцето на нашиот тим и се боревме за него. Тој ни ја даде потребната инспирација“, вели Хјулманд.

Данците во осминафиналето во сабота играат со Велс на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести