32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Данска воведува легитимен пасош со потврда за вакцинација

Најчитани вести

Данската влада денеска соопшти дека планира да развие дигитален пасош поврзан со коронавирусот што ќе овозможи патување во странство и отворање на општеството.

Пасошот ќе им овозможи на данците да потврдат дека биле вакцинирани за време на службените и други патувања во странство, соопшти министерството за финансии.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com