Home » Дани Алвес преку мејл се понудил на италијански клуб кој едвај опстана во Серија А

Дани Алвес преку мејл се понудил на италијански клуб кој едвај опстана во Серија А

by Журнал.мк

Барселона и Чави Ернандес на крајот решија сепак да не му го продолжат договорот на Дани Алвес и неговата втора етапа во клубот изнесуваше едвај седум месеци, но на заминување, Бразилецот најави дека „лавот“ е се уште гладен и подготвен за нови искушенија.

Искусниот десен бек не планира да се пензионира и има за цел да игра на Светското првенство, но за да стигне до таму, полесно ќе му биде ако игра редовно фудбал.

Како што јавуваат италијанските медиуми, Алвес се решил на еден изненадувачки потег во изминатите неколку дена, односно преку електронска пошта се понудил на еден клуб од Серија А кој едвај остана во елитата.

Дефанзивецот испратил мејл до Специја и ги понудил своите услуги по доста поволни услови, но како што јавува „Секоло“, клубот експресно ја одбил понудата и не размислува да го ангажира Алвес.

Десниот бек има 39 години и важи за играч со најмногу освоени титули во историјата, па како слободен агент ќе мора да си бара нова средина до крајот на летниот преоден рок.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More