Дани Алвес прави изненадувачки трансфер каде ќе продолжи да „жнее“ трофеи

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Медиумите во Англија пренесуваат дека бразилскиот интернационалец, Дани Алвес е пред уште еден голем трансфер.

Наводно, за искусниот десен бек постои сериозен интерес од Пеп Гвардиола и Манчестер Сити кои го посакуваа играчот и пред две години кога тој се пресели во ПСЖ.

Сепак, за реализација на траснферот постои мала пречка затоа што Сити најпрво мора да се ослободи од Данило кој се уште нема најдено нов клуб. Се веруваше дека фудбалерот е мета на Јувентус, но сега „старата дама“ се насочи кон ангажман на Кјеран Трипие од Тотенхем.

Џ.И.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.