Home » Данило Методиевски второ место во кик-бокс во Италија

Данило Методиевски второ место во кик-бокс во Италија

by Журнал.мк

Македонија има вицешампион во кик-бокс на светски куп, Данило Методиевски освои второ место на натпреварувањето одржано во Италија.

Членот на Кик-бокс клубот „Предатор“, на Светскиот ВАКО Куп оствари две победи против натпреварувачи од Италија и Хрватска. Најпрвин го совлада Италијанецот Алесандро Бискоци (3:0), а потоа и Хрватот Себастијан Паватиќ (3:0).

Методиевски единствено загуби од актуелен светски првак и европски вицешампион, Тобиас Свачина од Чешка (0:3).

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More