30.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Даниел Крстески ново име со нова песна – ЗАРАЗНА Е!

Најчитани вести

Младиот пејач Даниел Крстески е релативно ново име на домашната музичка сцена за кого публиката допрва ќе слушне бидејќи е еден од оние изведувачи кои планираат сериозно да се посветат на творење и продуцирање македонска музика.

„Сто една“ е насловот на песната со која тој ќе се обиде да и се допадне на публиката, а со оглед на тоа дека станува збор за композиција со позитивен ритам и одличен текст, зад кои како автор се потпишува токму тој, има добри предизпозиции.

„Оваа песна е мое прво дело каде се потпишувам како автор и на аранжманот покрај Борјан Кралески. Се надевам дека ќе помине овиј стил кај публиката бидејќи е поразличен од досегашните мои проекти. На спотот работевме во „LinaraProduction“ и дечките завршија одлична работа. Инаку, веќе работиме на две нови песни кои треба да бидат објавени до крајот на оваа година“, вели Крстески./vecer.mk/

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com