5 C
Skopje
Monday, March 8, 2021

Даниел Кајмакоски со хитот „Сињорита“ победи на ТЛЗП

Најчитани вести

Поп пејачот Даниел Кајмакоски  победи во „Твоето лице звучи познато“.  Тој е победник во деветата епизода од петтата сезона на регионалното музичко шоу.

Македонскиот пејач влезе во улогата на Шон Мендес и ја изведе хит-песната „Сињорита“ во придружба на Едита Арадиновиќ како Камила Кабејо.

Погледнете го неговиот победнички настап:

Текстот Даниел Кајмакоски со хитот „Сињорита“ победи на ТЛЗП е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести