32.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Даниел Кајмакоски со хитот „Сињорита“ победи на ТЛЗП

Најчитани вести

Поп пејачот Даниел Кајмакоски  победи во „Твоето лице звучи познато“.  Тој е победник во деветата епизода од петтата сезона на регионалното музичко шоу.

Македонскиот пејач влезе во улогата на Шон Мендес и ја изведе хит-песната „Сињорита“ во придружба на Едита Арадиновиќ како Камила Кабејо.

Погледнете го неговиот победнички настап:

Текстот Даниел Кајмакоски со хитот „Сињорита“ победи на ТЛЗП е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com