17.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Даниела Мартиновиќ: Родителите се откажаа од мојот брак со Грашо

Најчитани вести

Хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ (48) на музичката сцена е од својата 18-та година, а за време на гостувањето во позната ТВ-емисија, откри детали од својата врска со Петар Грашо (43), со кого е во љубовна врска повеќе од 20 години.

Родителите престанаа да нè прашуваат кога ќе се венчаме, се откажаа од тоа. Навистина беше тешко да се издржи сиот медиумски притисок по тој повод, бидејќи секоја моја изјава беше пренесувана како своевидно оправдување, а всушност станува збор за наш слободен избор. Слободен избор е да не сакам да зборувам за нашата врска, од почетокот стоиме на тоа. И двајцата имаме кариери и не сакаме тоа да се смени“, изјави пејачката, додавајќи дека веќе пет години не ги чита написите за себе.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com