18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Дамјан Димевски освои 3 место од жирито на Охрид Фест

Најчитани вести

Пејачот Дамајн Димевски го освои третото место на фестивалот „Охридски tрубадури“. Димевски настапи со песната „Нема никој да те замени“. Текстот го напиша Горан Милошески.

Ова е прв настап на Дамјан на охридскиот фестивал. Дамјан е познат и по неговите настапи на српските шоуа каде брзо ги освои симпатиите на публиката. Текстот Дамјан Димевски освои 3 место од жирито на Охрид Фест е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com