Home » ДАМИАНО ПОВТОРНО ШОКИРАШЕ: Се фаќаше за полниот орган и ја плукаше публиката (ВИДЕО)

ДАМИАНО ПОВТОРНО ШОКИРАШЕ: Се фаќаше за полниот орган и ја плукаше публиката (ВИДЕО)

by Lina Muslija

Дамиано Давид, фронтменот на групата Манескин, ја освои европската публика со својот ексцентричен стил и музиката што ја создава со бендот.

Италијанскиот бенд Манескин победи на Евровизија 2021 година, кога целосно ја изненадија публиката со пристапот кон музиката, песната и сценскиот настап.

Младиот музичар остана доследен на својот стил, па публиката имаше можност да ги види неговите различни изданија.

Со својот сценски стајлинг и многубројните потези тој успева повторно и повторно да ги изненади сите свои фанови.

Дамиано сега предизвика бројни критики и негативни реакции на еден настап поради неговото однесување на сцената. Имено, пејачот плукнал кон публиката откако претходно непристојно го допирал полниот орган.

„Ми се гади“, „Мизерија“, „Ужас“ се дел од коментарите на видеото кое кружи на социјалните мрежи.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More